Hranaté balíky

Fotografie, kterou jsem řešil snad dva roky. Pak stačilo najít lokalitu, kde byly balíky, za nimi skály, počasí a modelku co se mnou bude blbnout ve 30 stupňovém vedru se nechá se 23x vyfotit na balíku.Ve skutečnosti to bylo malinko těžší.

Normální kulaté balíky, těch je na podzim spousta a fotografií jakbysmet. Udělat fotku s nimi, možná hezké ale asi to moc neosloví. Pak jsem jednou viděl balíky hranaté – to je ono, proč jich je však tak málo, nebo tu mají starý stroj? Kdyby za nimi byly ještě skály to by bylo něco. Začal jsem koukat po hranatých balíkách se skálami v pozadí. Jenže tyto balíky byly vidět jen zřídka a skály za nimi nikde.

Asi za rok jsem svoji myšlenku vyprávěl spolužačce a ta mně dala kontakt na předsedu zemědělského družstva, které tento typ balíků dělá. Sešel jsem se s předsedou a on mi vysvětlil, proč jsou na poli tyto balíky tak krátce (kdyby do nich napršelo tak shnijí). Pak mě vzal do terénu a ukazoval ve kterých místech je budou dělat a že mi to je schopný říct asi dva dny předem a pak, pokud bude dobrá předpověď počasí, tak že by mi tam nechali balíky přes noc. Venku však lilo jako z konve a tak jsme rychle vlezli zpět do aut a rozloučili se.

Když se blížilo „období balíků“ jsem se domluvil s kamarádkou, že pojedeme zafotit do slunečnicového pole a cestou, že se stavíme v oblasti balíků a zkusím najít místo, které by se mi líbilo pro focení. Prohlíželi jsme postupně různá místa a dělali fotky pro představu osoby s pozadím. A pak že pojedeme na ty slunečnice.

Přejeli jsme kopeček a já málem pustil volant z ruky, vedle nás se objevilo pole, na kterém byly čerstvé balíky. Kolem nikde nikdo a v dálce pískovcové skály. Je vám jasné, že nešlo odolat a my jsme bez přípravy šli „do toho“. V hlavě jsem měl myšlenku více modelek na různých balících, jenže teď jsem měl k dispozici dívku jen jednu. Co teď? Kolem hrozné vedro a v hlavě nejistota, že zítra tu již balíky nebudou. Chvíle přemýšlení a byl tu nápad, zkusit fotku je s jednou dívkou a aby to bylo zajímavější tak ji nechat svlečenou jen na jednom balíku a na ostatních oblečenou.

Foťák jsem postavil na stativ a postupně jsme udělali 23 fotek. Doma je zbývalo složit do jedné. Celé focení trvalo skoro ¾ hodiny a jak dlouho mi to trvalo doma již nevím.

Červenec 2017